Ünlü Şirket AXS, LINK ve Bu 6 Altcoini Geri Çekti!

Lookonchain, Cumberland’ın Binance’ten 8.250 ETH ve Coinbase’den yine 4.500 ETH çektiğini bildirdi. Ünlü şirket, bunun haricinde AXS ve LINK de dahil olmak üzere 6 altcoini transfer etti. Analist Tobith Tob’a göre ETH, yükseliş toparlanma noktasına ulaşmadan önce düşük volatil bir piyasa yaşayabilir.

Cumberland, AXS, LINK ve 6 altcoini çekti!

Bir Web3 veri analiz platformu olan Lookonchain, bir kripto varlık ticaret şirketi olan Cumberland’ın Binance’den 8.250 ETH ve Coinbase’den 4.500 ETH daha çektiğini bildirdi. Aynı zamanda Lookonchain, Cumberland’ın daha önce 20.000 ETH ve 4.850 ETH daha çektiğini de kaydetti. Şu ana kadar şirket, yaklaşık 69 milyon dolar değerinde toplam 37.500 ETH çekti.

https://twitter.com/lookonchain/status/1666485330818781184

Lookonchain, bu önemli çıkışın ardındaki olası nedeni de değerlendirdi. Buna göre, kripto piyasasının olumsuz etkilenmesinin ardından finansal kurumlar ve şirketler “dipten” alım yapıyor. Uzmanlara göre bu durum, Cumberland’in bu altın fırsattan yararlanarak ETH’nin fiyatının gelecekte yükselmesini beklediğini gösteriyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kriptonun son düşüşünün ardındaki muhtemel ana faktörlerden biri, SEC’in Binance ve Coinbase’e dava açtığı haberlerinin ardından yükselen FUD.

Lookonchain, önde gelen altcoin dışında Cumberland’ın Axie Infinity (AXS), Shiba Inu (SHIB), Compound (COMP), Chainlink (LINK), Curve DAO (CRV), Aave (AAVE) ve Render Token (RNDR) gibi altcoin’leri de transfer ettiğini belirtti. SEC’in kripto endüstrisine yönelik şaşırtıcı saldırılarına rağmen, birçok kurum ve balina bu durumdan etkilenmedi. Hatta, ilginç bir şekilde bunu tesadüfi bir olay olarak gördü.

Ethereum’un teknik resminde neler var?

ETH’nin düşüşü, lider altcoini satın almayı düşünen çeşitli traderlar için şanslı bir dönüm noktası yarattı. CoinMarketCap’e göre ETH, basın zamanda yalnızca 24 saat içinde %1,41’lik bir düşüş yaşadı. Altcoin’in fiyatı, haftalık performansının %0,93’lük bir düşüşle kırmızı bölgeye gerilemesinin ardından 1.844,29 dolar oldu. Bu arada, işlem hacmi de %23,95 oranında düşerek 1.382.958.513 dolara geriledi.

ETH fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

3 saatlik ETH/USD grafiğine bakıldığında, mum çubuklarının yakın zamanda zayıf bölgeye girdiği görülüyor. Böylece, ETH Bollinger Bandının alt yarısında işlem görüyor. Dahası, üst bant ile alt bant arasındaki boşluk hala çok büyük. Bu da piyasada yüksek volatilite olduğunu gösteriyor. Mayıs ayının son haftasında ETH, Destek 2 bölgesine doğru yükseldi. Bu süreçte, mevcut toparlanma noktasında işlem görüyordu.

Ancak, mum çubukları yakın zamanda bir Bollinger Bandı sıkışması yaşadı. Bu da alt yarıda bir kırılmaya yol açtı. Dahası, ETH’nin karşılaştığı muazzam düşüş, son zamanlarda kripto piyasasında gözlemlenen FUD’un bir sonucu da olabilir.

3 saatlik ETH/USD grafiği / Kaynak: TradingView

Bu arada, alt bant yukarı doğru hareket ediyor. Bu yüzden, oynaklığın azalma ihtimali var. Düşük volatilite piyasası sırasında, ETH’nin mum çubukları bir süre Destek 2 ve Zayıf Direnç arasında işlem görmesi mümkün. ETH’nin, balinalar ve kurumlardan iyimser destek almaya devam etmesi durumunda, kolayca toparlanma noktasının üzerinde işlem görmesi muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir