Erdoğan’ın hedefinde yine CHP var: ‘Herkes bir köşe kapma derdinde’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOFAŞ Kapalı Spor Salonu’nda AKP Bursa İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’na katılıyor.

Erdoğan, sözlerine hayatını kaybeden Alev Alatlı’yı anarak başladı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

* Vefatını yola çıkarken öğrendiğimiz Alev Alatlı hocamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Ülkemizin son dönemde yetiştirdiği en önemli münevverlerden, perspektifler sunabilen, Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülü sahibi Alev Alatlı hocamız, eserleri ve fikirleriyle aramızda yaşamaya devam edecektir. Dün vefat eden ülkemizin önde gelen sosyologlarından, Prof. Dr. Orhan Türkdoğan’a da Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

* Bursa müstesna bir şehirdir. Bursa her şeyden önce kuruluşun şehridir. Bursa’da dikilen çınar fidanı, 3 kıta 7 iklime yayılarak ecdadın asırlarca süren hak, adalet, refah mücadelesine güç ve kuvvet vermiştir. Bursa’dan Edirne’ye, oradan İstanbul’a ve nihayet Ankara’ya uzanan başkentler silsilesinin ilk yıldızını hep kalbimizde taşıdık. Bursa’nın çalışkanlığını, üretkenliğini anlatmaya gerek bile yoktur. Bursa’yı modern bir şehir haline dönüştürdük. Elbette hala eksiklerimiz var. 

* Biz istiyoruz ki Bursa’nın Türkiye Yüzyılı yürüyüşü 31 Mart’ta büyükşehir ve ilçe belediyelerindeki tercihle daha çok hızlansın. Ülkemizin ve şehirlerimizin önüne koyacakları hiçbir vizyonları, programları, projeleri olmayanların sırf AK Parti’ye, Cumhur İttifakı’na kaybettirmek için gösterdikleri çabayı üzüntüyle izliyoruz. Biz rakiplerimizle eser, hizmet konusunda yarışmak istiyoruz. Konu eser ve hizmet olduğunda üstümüze kimseyi tanımayız. Kim bizden daha iyisini yapabileceğini iddia ediyorsa, hodri meydan, çıksın ortaya. 

* CHP’de herkes bir köşe kapma derdinde. Kendi arkadaşlarına, müttefiklerine bu kadar hoyratça davrananların şehirlerimize ve oralarda yaşayanlar şefkat göstermesi mümkün mü? Layüsel olmadığımızın, milletimizin gözünün üzerinde bulunduğu şuuruyla kararlarımızı veriyoruz. Belediye başkanlarımızın gözü hep sizin, bizim gözümüz de hep onların üzerinde olacak. Seçim akşamı Türkiye haritasını Cumhur İttifakı’nın renkleriyle boyamaya var mıyız? 

* Eskiler önce yoldaş, sonra yol derler. Bizim en büyük yoldaşımız milletimizdir. Elbette bu uzun hizmet maratonunda yolda kalan, yolunu kaybeden olmuştur, bundan sonra da olacaktır. Önemli olan ana gövdenin, ana damarın istikametini koruması, gözünü hedeflerimizden ayırmamasıdır. 

AYRINTILAR GELECEK…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx