Ankara Filistin Dayanışma Platformu üyeleri, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Filistin için destek gösterisi düzenledi. İsrail’in Gazze saldırılarını protesto etmek ve Filistin’e destek olmak amacıyla toplanan grup, Çukurambar Mahallesi’ndeki Tuba Altınok Camisi’nde öğle namazını kıldıktan sonra yürüyerek ABD’nin Ankara Büyükelçiliği önüne geldi. Filistin bayrağı açan, İsrail ve ABD aleyhinde sloganlar atan grup adına Memur-Sen Ankara İl Temsilcisi Nevzat Öylek basın açıklaması yaptı.