Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Van’da 2021 yılının ilk bebeği ‘Civan Ali’ oldu. Lokman Hekim Hayat Hastanesi’nde Nazlı Sönmez İnci saat 00.01’de sezaryen doğumla bir erkek bebek dünyaya getirdi. İkinci bebeklerine ‘Civan Ali’ ismini veren baba Saim İzci, “Çok mutluyuz. Her doğan çocuk, inşallah güzellikler içerisinde yaşasın, güzelliklerde bulunsun diye umut ediyoruz. Adını kültürleri yansıtsın diye adını Civan Ali koydum. Sıkıntılı bir yıl geçirdik. İnşallah 2021 yılı, bütün çocuklara ve bütün insanlık alemine hayırlar getirir. Herkesin rahat, huzurlu ve mutlu yaşadığı bir yıl olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Lokman Hekim Hayat Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Gülsüm Feyza Kızıltan ise 2020 yılının zor bir yıl olarak geçtiğini belirterek, “2020 yılı özellikle sağlık çalışanları başta olmak üzere hepimiz için zor geçti. Çok şükür zorlu bir yılı geride bıraktık. 2021 yılının hepimiz için sağlık ve mutluluk getireceğini umuyorum” dedi. 2021 yılının ilk saatlerinde 3 bebeğin dünyaya geldiğini dile getiren Kızıltan, “2021 yılının ilk bebeklerin dünyaya getirmeye başladık. Bunlardan bir tanesi 5 yıl önce de tarafımdan normal doğumla dünyaya getirdiğimiz Nazlı Hanım’ın bebeği oldu. 2021 yılında inşallah uğur getirecek. Allah hayırla, sağlıkla, sıhhatle büyütmelerini diliyoruz. Şu ana kadar 3 bebek dünyaya geldi. Allah’a çok şükür olsun ki, 2021 yılına başlamış olduğumuz bu süreçte bütün bebeklerimizin sağlık durumları iyi, annelerinin yanında. İnşallah bir ömür anne ve babalarıyla büyürler” şeklinde konuştu.

NEVŞEHİR

Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Nevşehir Kapadokya Hastanesinde saat 00.03’te Kayra bebek 3 buçuk kg ağırlığında ve 51 cm boyunda dünyaya geldi. 2021 yılının ilk bebeğine sahip olarak Melike-Yasin Alevli çiftinin mutlulukları görülmeye değerken çiftçi ilk tebrik edenler hastane çalışanları ve yakınları oldu.

Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Kayra bebeği dünyaya getiren Op. Dr. Ramazan Güngör, “ Yeni yılın ilk bebeği Kayra bebek saat 00.03 geçe dünyaya geldi. Şükür bebekte iyi anne de iyi. Ameliyatımız gayet güzel geçti. İnşallah ailesine, vatan, millete hayırlı bir evlat olur. Kayra bebek 3 buçuk kilogram ağırlığında ve 51 cm olarak dünyaya geldi” dedi. Anne Melike Alevli ise açıklamasında, “Bu özel ve güzel günde çok mutluyum. Oğlumu kucağıma aldı. Yeni yılın ilk günü oğlumun dünyaya gelmesi çok özel bir duygu oldu bizim için, çok mutluyuz” diye konuştu. Baba Yasin Alevli’de yeni yılın en güzel hediyesi bizim olduğu için çok mutluyuz dedi.

MALATYA

Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Malatya’da yeni yılın ilk bebeği Emre (26) ve Seher Tutal (24) çiftinin Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne dünyaya gelen erkek bebekleri oldu.

Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Saat 00.03’te dünyaya 2 kilo 800 gram ağırlığında gelen erkek bebeğe Yunus Emre ismi verildi. Yunus Emre bebeği kucağına almanın sevincini yaşayan Seher Tutal, 2021 yılının ilk bebeği olması nedeniyle mutlu olduğunu söyledi.

Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Anne Tutal, 2’nci çocuklarını kucağına aldığını belirterek, “Yeni yılda çok mutluyum çocuğumu kucağıma aldım. Bugünleri geçirdik Allah’ın izniyle bu hastalık da biter. Çocuğumla daha mutlu ve mesut yaşar giderim inşallah. 2’nci çocuğum bu, adını Yunus Emre koyduk. Yeni yıl hayırlı uğurlu olsun. Bu salgın bir an önce bitsin, kurtulalım, çocuklarımızla mutlu mesut dışarıya çıkalım ve gezelim” dedi.

Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir