Troya Müzesi’nde 3D Mapping gösterimi yapıldı

Troya Müzesi bahçesinde hazırlanan özel alanda gerçekleştirilen etkinlikte 3D Mapping (video haritalama, sinema ve animasyonların doğal dokuya uygun olarak oturtularak yayınlanması) prosedürüyle hazırlanan 17 dakikalık gösterim iştirakçilere sunuldu.

AA’da yer alan habere nazaran; imajlarda, Troya Savaşı özel usulle hazırlanan sunum ve ışık şovlarıyla anlatıldı. Aktiflik kapsamında ayrıyeten Troya Müzesi fiyatsız gezildi. Troya Müzesi Müdürü Rıdvan Gölcük, gazetecilere yaptığı açıklamada, aktifliğin şenlik kapsamında düzenlendiğini söyledi.

Müzeyi gezme fırsatı

Çanakkale’nin şenlikte birçok sanatsal ve kültürel aktifliğe mesken sahipliği yaptığını belirten Gölcük, “Troya Müzesi’nin bahçesinde zeytin ağaçlarının altında büsbütün açık havada müze binasına yansıtılan bir gösterim olacak. Toplam 17 dakika sürecek gösterimde Troya efsanesini özel olarak hazırlanan 3D Mapping usulü ile daima birlikte izleme fırsatı bulacağız. Bu gösterim ayrıyeten 22 Eylül akşamı Troya Antik Kenti’ndeki ‘Troya Patara’ gösterimi sonrası tekrar gerçekleştirilecek. Tekrar birebir gece iştirakçiler müzemizi gezme fırsatı bulacaklar” dedi