Tekirdağ’da taşkınlık çıkaran alkollü gençlere meydan dayağı

Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesi Pınar Bulvarı’nda park halindeki motordan inen B.T. (27) ile kardeşi D.T. (21) tartışmaya başladı.

Alkollü oldukları argüman edilen kardeşlerden biri sokak ortasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan’a, devlete ve Kapaklı halkına küfür ederek motosikletle olay yerinden uzaklaşmaya çalıştı.

Önce küfür etti, sonra esnafa saldırmaya çalıştı

Motosiklete bindikten çabucak sonra etraftaki vatandaşların reaksiyonu üzerine kardeşlerden birisi motordan inerek cadde üstündeki esnafa saldırmaya başladı.

Çileden çıkan vatandaşlar, etrafa küfürler ve hakaretler savuran kardeşleri sokak ortasında döverek linç etmeye çalıştı.

Ekipler linç edilmekten kurtardı

O anlar bir vatandaşın cep telefonu kamerasına anbean yansırken, ihbar üzerine olay yerine polis takımları sevk edildi. Bölgeye gelen gruplar, iki kişiyi linç edilmekten kurtararak Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürdü.

İHA’nın aktardığına nazaran gözaltına alınan her iki kardeşe Nöbetçi Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, eşi Emine Erdoğan’a ve devlete hakaretten ve toplumun huzurunu bozmaktan soruşturma açıldı.