Süleyman Hurma: Başkanlık makamını devretmek zorunda kalacağım

Fatih Karagümrük Lideri Süleyman Hurma, stat ve tesis bulma konusunda yaşadıkları kahra dikkat çekerek tarihi bir karar kademesinde olduklarını belirtti.

Süper Lig gruplarından VavaCars Fatih Karagümrük’ün stat ve tesis bulamadığı için Harika Lig’den çekileceği argüman edildi. Bu tezler üzerine lider Süleyman Hurma açıklama yaptı. Hurma, belirsizliklerin hala çözülememesi nedeniyle ziyadesiyle zorlandıklarını ve kasvet yaşadıklarını belirterek “Bir sonuca ulaşamazsam benim yapamadıklarımı yapabilecek bir kuruma yahut şahsa başkanlık makamımı devretmek zorunda kalacağım” sözlerini kullandı.

İŞTE SÜLEYMAN HURMA’NIN AÇIKLAMASI:

“Tüm vakitlerin en büyük efsanelerinden Andrea Pirlo’yu ve birçok yıldız oyuncuyu Türk futboluna mütevazi formda sunduk. Yalnızca Andrea Pirlo’nun bile dönem başında grubumuzun başına geçmesiyle 103 ülkede binden fazla sayıda haber olduk… Ülkemizi mümkün olan en saygın halde tanıtmanın keyfini yaşadık. 1926 yılına dayanan ulu tarihimiz ve ülkesine bağlı olduğunu her an göstermiş semtimize karşın çabucak hemen tüm kulüplere sağlanan imkanların neden bize sağlanmadığını anlamaya çalıştık, sabırla işimizi en yeterli formda yapmaya devam ettik.”

‘KULÜBÜMÜZÜ BİR ÇATI ALTINDA TOPLAYAMADIK’

”Uzun bir müddettir bütün makamlara başvurarak tüm kulüplere tahsis edilen ve futbolun en temel gereksinimi olan tesis, stat ve öbür toplumsal alanların Fatih Karagümrük’e de sağlanmasını istedik. Her gün yeri aşikâr olmayan bir idman programı ile karşılaşmak kulübümüz ismine üzücü ve onur kırıcı durumdan öteki bir şey değildir. Geldiğimiz son noktada üzülerek belirtmek isteriz ki kulübümüzü bir çatı altında toplayamadık!”

”Hiç kimseden ya da hiçbir kurumdan, ayrıcalık, haksız dayanak yahut rekabetin rastgele bir prensibine alışılmamış taleplerimiz olmadı, olmayacak da… Ben Süleyman Hurma olarak hayatımı adadığım işimle Türk futbolunda yer aldım, büyük muvaffakiyetler elde ettim. Türk futboluna çok oyuncular kazandırdım. Fakat bunları yaparken vazife aldığım kulüplerde imkanlarım vardı. Artık ise kendi kulübüme bu imkanları sağlayamamamın vermiş olduğu derin üzüntüyü yaşıyorum.”

‘BU ONUR KIRICI DIŞLANMIŞLIK HİSSİ’

”Bu onur kırıcı ve göçebe üzere daima dışlanmışlık hissi ile istek ettiğim muvaffakiyetleri kulübüme yaşatmak bir yana Fatih Karagümrük’ün devamlılığını da sağlamam imkansız hale gelmiştir. Bu nedenle makul bir müddet daha efor göstererek sonuç almaya çalışacağım. Lakin bir sonuca ulaşamazsam benim yapamadıklarımı yapabilecek bir kuruma yahut bireye başkanlık makamımı devretmek zorunda kalacağım.”