Silikon Cephe Şık Bir Görünüm Sağlar

Mimari yapılar da görsellik büyük önem taşır. Binaların normal dış görüntüsü yanında farklı tasarımlar ile göz doldurmaktadır. Esneklik sağlayan en büyük etkenlerden birisi de bina giydirme işlemleridir. Isı yalıtımı ve cephe kaplama denilen bu yöntem ile binalar farklı bir görünüm kazanır.

Silikon Cephe Nedir?

Silikon cephe, inşaatlarda döşeme ve kolonlar için asılan giydirme biçimidir. Özellikle bilinmesi gerek bu tür yapıların taşıyıcı özellik taşımadığıdır. Silikon cepheler kullanım amacına göre farklılıkta göstermektedir.

Kullanım alanları genellikle iş yerleri olan silikon cephe bina ve müstakil tarzındaki ev modellerinde de kullanılabilir. Silikon cepheler daha uzun ömürlüdür. Her bina tipi için kullanılabilir. Montajı da bir o kadar kolaydır.

Silikon Cephe Şık Görünüm Sağlar

Özellikle ilk sırada yer alan kamu ve kuruluşlar ile özel iş yerleri silikon cephe giydirmeyi kullanmaktadır. Evler de ve binalarda pek kullanımı uygun değilse de, ısı yalıtımı ve görüntü açısından farklı tasarımlar bulunmaktadır. Bu sayede silikon cephe evler için de tercih edilebilir.

Yazlıklarınız da, tamamı için olmasa da bir bölümünde proje ile bir silikon cephe giydirmesi yapmalısınız. Estetik bir görünüm ve şık bir tasarım sağlayabilirsiniz. Ayrıca enerji tasarrufunda da büyük etki etmektedir.

Silikon Cephe Malzemelerinde Kalite Önemlidir

Malzeme olarak silikon cephe için kaliteli malzeme çok önemlidir. İstediğiniz proje ve tasarımlarla uygun olarak üretimi yapılmaktadır. Silikon cephe cam katmanlarının ayrıştırılması ile yapılan giydirme türüdür. 4 + 4 lamine 6 mm temperli cam ve diğer camların imali ile yapılmaktadır.

Malzme kadar işçiliğinde tecrübe edinmiş kişilerce yapılması gerekir. Kullanılan malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun, işçilik kötü ise tam bir kalite aramayın. Bu alanda uzman, bilgi birikimi olan firmalarla irtibata geçin. Aralarında Köşk Yapı firması gibi konusunda uzman kişilerden bilgi alın.

Silikon Cephe Uzun Ömürlü Ve Dayanıklıdır

Silikon cephe güneş ışınlarına ve soğuya maruz kalan duvarlarınızı koruyarak ömrünü uzatır. Ayrıca yaptıracağınız silikon cephe kaplama da uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Kullanımı kolaydır. Uv ışınlarına karşıda koruma sağlayarak içeriye giren zararlı ışınlardan koruma sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir