Serena Williams mesleğine nokta koyacağını açıkladı

23 Grand Slam şampiyonluğu ve dört olimpiyat altın madalyasına sahip efsane tenisçi Serena Williams, ABD Açık Tenis Turnuvası’nın akabinde mesleğine nokta koyacağını açıkladı.

Tenis dünyasının efsanesi 40 yaşındaki Serena Williams, ABD Açık sonrası emekli olacağını açıkladı. Vogue mecmuasına özel bir röportaj veren ABD’li efsane, sıkıntı da olsa mesleğine nokta koyacağını söyledi.

Efsane tenisçi, son yıllarda tenisin dışında farklı alanlara vakit harcamaktan memnunluk duyduğunu belirtti. 29 Ağustos’ta başlayacak ABD Açık’a katılmasının akabinde tenisten uzaklaşacağını belirten Williams, “Emeklilik sözünü sevmiyorum. Bu, hayal edebileceğim en güç şey. Tenise veda etmek istemiyorum, lakin hayatımın sonraki etabına hazır olduğumu da biliyorum.” tabirlerini kullandı.

Bu bahse ait gelecek haftalarda ayrıntılı açıklamalarda bulunacağını kaydeden Williams’ın, toplumsal paylaşım sitesi Instagram hesabına ‘Geriye sayım başladı.’ iletisini yazması, dikkati çekti.

Son yıllarda yaşadığı sakatlıklar ve ilerleyen yaşı nedeniyle eski formundan uzaklaşan ve dünya sıralamasında 407. basamakta yer alan Serena Williams, devam eden Kanada Açık turnuvasında birinci cins maçını kazanarak 14 ay sonra tek bayanlar kategorisinde birinci galibiyetine ulaşmıştı.

“BENİM İÇİN KOLAY DEĞİL”

23 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Williams, “Bu yol ayrımında olmaktan nefret ediyorum. Kendi kendime keşke benim için kolay olsa diyorum ancak değil. Bitmesini istemiyorum ancak birebir vakitte bir sonraki hayatıma hazırım. Bu röportaj yayınlandığında dergiye nasıl bakacağımı bilmiyorum” sözlerini kullandı.

“Bu spor bana çok şey kattı” diyen Serena Williams, “ABD Açık’ı kazanma maksadıyla tenis oynamaya başladım. Sonrasını düşünmedim ve kazanmaya devam ettim. Martina Hingis’in grand slam sayısını geçtiğim vakti hatırlıyorum. Margaret Court’un 24 şampiyonluk rekorunu geçemediğim için en güzeli olmadığımı söyleyenler var. Fakat bugünlerde tenis geçmişimi oluşturmakla ailemi oluşturmak ortasında seçim yapmam gerekirse, ikincisini seçiyorum. Bebek emzirirken oynadım, doğum sonrası depresyonla oynadım. Doğumdan döndükten sonra talihim vardı. Lakin 23 defa kazandım ve aslında bu olağanüstü” dedi.

Kariyeri boyunca 319 hafta dünyanın 1 numarası olarak kalan Serena Williams, 7 Wimbledon, 7 Avustralya Açık, 6 Amerika Açık, 3 Roland Garros, 6 Wimbledon çiftler, 4 Avustralya Açık çiftler, 2 Amerika Açık çiftler ve 2 Roland Garros Çiftler şampiyonluğu yaşadı. Williams ayrıyeten 4 defa olimpiyat altın madalyası aldı.