Sadio Mane: “Allah’a dua eden bir bayanla evlenmek istiyorum”

Son 6 dönemdir Liverpool formasını terleten Sadio Mane, futbol dışında memleketi Senegal’e yaptığı yatırımlarla gündeme geliyor. Ülkesindeki çocukların eğitimi için okul açan, futbol oynamak isteyen çocuklara ekipman takviyesi sağlayan futbolcu bu defa neden evlenmediğine dair gelen soruları yanıtladı.

“VAKTİNİZİ BOŞA HARCIYORSUNUZ KIZLAR”

Sosyal medyada bayanların kendisine sık sık “Neden evlenmiyorsun?” diye sorduğunu anlatan futbolcu, Afrika medyasına açıklamalarda bulundu. Bir müddettir Babali köyündeki çocukluk arkadaşlarıyla vakit geçiren oyuncu, hayatını birleştirmek istediği bayanı şu sözlerle tanım etti:

“Bana neden evlenmek istemediğimi soran bir ton kız gördüm. Ancak vakitlerini boşa harcadıkları için çok üzgünüm. Evleneceğim bayan toplumsal medya kullanmamalı. Allah’a hürmeti olan ve dua eden bir bayanla evlenmek istiyorum”

KIRIK TELEFONU ÇOK KONUŞULMUŞTU

Mart 2020’de kırık camlı telefon kullanan Sadio Mane, İngiliz basınında “cimri” olmakla suçlanmıştı.

Mane, neden kırık camlı telefon kullandığını şu sözlerle cevapladı:

“Aç kaldım, tarlada çalıştım, yalın ayak oynadım. 10 Ferrari, 20 elmas saat ve jet almak yerine, karımdan yoksullara okul yapıyorum”

TAKIMINA “BONSERVİS” ÖNCELİĞİ TANIDI

Liverpool’la ikinci sefer Şampiyonlar Ligi finalini Real Madrid’e iki defa kaptıran futbolcu, aklından Klopp’u ve ekibini büsbütün çıkarttı. Memleketine dönmeden evvel Liverpool idaresine kulüpten ayrılmak istediğini belirten Mane, bonservis kazanabilmeleri için bir de fırsat tanıdı.

Sadio Mane’nin Liverpool’daki kontratı Temmuz 2023’te sona eriyor. Ocak 2023’ten itibaren FIFA kuralları yeterince öteki kulüplerle ön protokol yapma hakkına sahip. Liverpool’dan bonservissiz ayrılmak istemeyen Senegalli, bu kararını idareyle paylaştı.

Liverpool tarafı da bir müddettir Mane’ye gelen teklifleri değerlendirmeye almıştı. Oyuncuyla önemli derecede ilgilenen Bayern Münih, İngiliz tarafına 25 milyon Sterlin önerdi. Ancak Liverpool, Mane’yi 35 milyon Sterlinden aşağı bırakmak istemiyor.

Geçtiğimiz dönem Liverpool formasıyla 51 maça çıkan Sadio Mane, 23 gol; 5 asistlik performansıyla ekürisi Mohamed Salah’ın gerisinde kaldı. Mane’nin 28 gole katkı sağladığı dönemde Salah 47 gollük katkıyla oynamıştı.