Saadet Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu geri adım attı! Yanlış anlaşıldım

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, siyaset gündeminde oturan ittifak sözleriyle ilgili yeni bir açıklama yaptı.
 

Katıldığı bir televizyon programında, “Bunu ilk defa söylüyorum. Seçim kanunuyla şartlar değişti. Üçüncü ittifak olabilir” sözleriyle altılı masada tepkiye neden olan Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu geri adım attı.

Karamollaoğlu’nun bunu da Cumhur İttifakı’na bağlaması tepkiyle karşılandı.

‘YANLIŞ ANLAŞILMIŞ’

Karamollaoğlu açıklamasında, ”Üçüncü ittifak konusunda, dünkü yayında biz, “ittifak içinde ittifaklar” olabilir kanaatini gündeme getirmiştik; öyle görülüyor ki, eksik kalmış veya yanlış anlaşılmış. Biz, dünkü konuşmamızda altılı masayla ilgili farklı bir fikir gündeme getirmedik.” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Karamollaoğlu şu ifadeleri kullandı;

Üçüncü ittifak konusunda, dünkü yayında biz, “ittifak içinde ittifaklar” olabilir kanaatini gündeme getirmiştik; öyle görülüyor ki, eksik kalmış veya yanlış anlaşılmış.

Biz, dünkü konuşmamızda altılı masayla ilgili farklı bir fikir gündeme getirmedik.Nasıl ki Demokrat Parti ile İYİ Parti, ‘ittifak içinde bir ittifak’ içindelerse; aynısı farklı biçimlerde olabilir, benim söylemek istediğim budur. Ayrıca ben, seçimle ilgili bu tip konuların seçim sath-ı mailine girilmeden görüşülmesinin doğru olmadığı kanaatindeyim. Çok değil, birkaç ay sonra bu konuları daha rahat konuşabiliriz.
 

CUMHUR İTTİFAKI’NI SUÇLADI

Çok açık ifade ediyorum: Cumhur İttifakı bu konuların bugünden görüşülmesini istiyor; çünkü bir yerlerden bir şeyleri karıştırıp, ‘acaba fitne çıkarabilir miyiz’ derdindeler. Farkındayız, bu oyuna gelmeyeceğiz!

Tekrar ifade ediyorum; şu anda seçim sath-ı mailine girmedik.

Ama sanki seçim sath-ı mailine girmişiz gibi, partilerden görüş almak istiyorlar; bunun da doğru olduğu kanaatinde değilim.