Pinhani solistinden müziklerinin arabesk söylenmesine reaksiyon

Ordu’da Zümrüt Fındık Şenliği’nde sahneye çıkan müzik kümesi Pinhani’nin solisti Sinan Kaynakçı, ‘Bilir O Beni’ adlı yeni müziklerinin arabesk olarak seslendirilmesine reaksiyon gösterdi: Hoş bir müziğin arabesk olarak seslendirilmesi beceri değil.

Kentte birinci kere gerçekleştirilen Zümrüt Fındık Festivali’nde, müzik kümesi Pinhani konser verdi. Altınordu ilçesindeki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen konsere, binlerce genç katıldı.

Grup, ‘Bilir O Beni’, ‘Dünyadan Uzak’ ve ‘Aşk Bir Mevsim’ gibi kesimlerinin da yer aldığı müziklerini seslendirdi. Müzikseverler, yaklaşık 2 saat boyunca sahnede kalan Pinhani’nin müzikleriyle eğlendi.

Grubun solisti Sinan Kaynakçı, beğeni toplayan ‘Bilir O Beni’ adlı yeni müziklerinin arabesk olarak seslendirilmesine, isim vermeden, reaksiyon gösterdi. Kaynakçı, “Adam her şeyi arabeske çevirerek bir yerlere varmaya çalışıyor. Olmaz ki. Tiktok’ta görüntü çeken arkadaşlara sesleniyorum. Devamlı arabesk, arabesk. Bir de her gün arıyorlar, ‘şu şarkıyı ver de arabesk biz de albüme koyalım’ diye. Yani kimler kimler aradı. Bütün arabeskçiler aradı. Hoş bir müziğin arabesk olarak seslendirilmesi beceri değil” dedi. Kaynakçı, konuşmasının akabinde ‘Bilir O Beni kesimini, Karadeniz şivesiyle seslendirdi. (DHA)