MEB özür grubu atama sonuçları ne zaman açıklanacak? Eş durumu atama sonucu için gözler MEB’de!

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev alan öğretmenlerin yer değiştirme takvimi içerisinde başvurular ve atamalar için belirtilen tarihler paylaşılmıştı.

İlk aşama ön başvuru şeklinde gerçekleşmiş ve 9-13 Ağustos tarihleri arasında başvurular alınmıştı. İkinci aşama olan tercihlerin yapılması ve onay süreci ise dün tamamlandı. Yani öğretmenler 19-23 Ağustos arasında tercihlerini yaptılar.

MEB ÖZÜR GRUBU ATAMA SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR? (EŞ DURUMU MAZERETE BAĞLI DEĞİŞTİRME)

Yer değiştirme takvimi içerisinde yer alan bilgilere göre atama sonuçları 24 Ağustos 2021 Salı günü yani bugün açıklanacak.

Tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 25 Ağustos’tan itibaren başlayacak.

Yer değiştirmeler bilgisayar ortamında hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacak. Sonuçlar, http://personel.meb.gov.tr adresinde yayınlanacak. Yer değiştirmesi yapılan öğretmenlerin tebligat, ayrılma ve başlama işlemleri Yer Değiştirme Takviminde belirtilen süreler içinde tamamlanacak.

PERSONEL MEB İÇİN TIKLAYINIZ…

2021 Yılı Yaz Tatili Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri ve Engellilik Durumu ile Diğer Nedenlere Bağli Yer Değiştirme İşlemi atamaları için resmi bir saat açıklaması gelmese de bugün mesai bitimine kadar sonuçların erişime açılması bekleniyor.