Kılıçdaroğlu talimat verdi, dört milletvekili ile görüşme yapıldı | Video

Pınar Gültekin üniversite son sınıf öğrencisiydi. 16 Temmuz’da kayboldu, cesedi 5 gün sonra bulundu. Genç kızın, 32 yaşındaki Cemal Metin Avcı tarafından boğularak öldürüldüğü, cesedinin ise yakılarak üzerine beton dökülerek yok edilmeye çalışıldığı ortaya çıktı. Cinayetin ardından katil zanlısı Cemal Metin Avcı ve kardeşi Mertcan Avcı tutuklanmıştı. O vahşi cinayete ilişkin ürpertici iddia, Hürriyet Gazetesi yazarı Fatih Çekirge’nin köşesine yansıdı.

Pınar Gültekin’in babası Sadık Gültekin, CHP’li bir milletvekilinin, kendisini arayarak, “O aile de perişan, gel sen davadan vazgeç” dediğini aktardı. CNN TÜRK’e konuşan ailenin avukatı Rezan Epözdemir, babanın böyle bir açıklaması olduğunu doğruladı. Baba, Sadık Gültekin’in 4 Ocak’ta açıklama yapacağını söyledi.

Konuyu Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde yazmaya devam eden Fatih Çekirge, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile yaptığı konuşmanın ayrıntılarını aktardı.

İddiaların odağındaki CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de bir açıklama yaptı. 23 Temmuz günü Pınar Gültekin’in babası ile 1 buçuk dakikalık bir görüşme yaptığını söyleyen Girgin, sadece taziye dileklerini ilettiğini ifade etti

Şimdi gözler, Pınar Gültekin’in babasının yapacağı açıklamada avukat Rezan Epözdemir, Sadık Gültekin’in 4 Ocak’taki mahkeme sonrası yaptığı görüşmede kendisine neler söylediğine dair tüm detayları açıklamayı düşündüğünü söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir