Kılıçdaroğlu partiyi işaret etmişti: Özgür Özel’den “istifa” açıklaması

14 Mayıs seçimlerinde yüzde 44.88 oy alan Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci turda ise yüzde 47.82 oy alarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı kaybetti. Sonuçların ardından muhalif kesimde Kılıçdaroğlu’na istifa çağrıları yapıldı.

KILIÇDAROĞLU, ‘PARTİ KARAR VERİR’ DEDİ

12’nci kez mağlup olmasıyla hakkında istifa çağrıları yapılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV’de katıldığı programda konuya ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

”CHP çok köklü bir parti. CHP’de her düşünce rahatlıkla dillendirilir, tartışılır ve bu süreç sonunda partinin yetkili kuralları karar verir” dedi.

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, Fox TV yayınında Kılıçdaroğlu’na yapılan istifa çağrılarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun yenilmesinin sebebinin kendilerine yapılan haksızlık olduğunu savunan Özel, “Oy sandığa girdikten sonra değil girmeden çalındı” iddiasında bulundu.

“ALINAN SONUÇ İSTİFA ÇAĞRISI YAPILACAK BİR SONUÇ DEĞİL”

CHP MYK toplantısına dikkat çeken Özel, partide önemli değişiklikler olacağını açıkladı. Özel, Kılıçdaroğlu’na yapılan istifa çağrılarının sorulması üzerine şunları söyledi:

“Parti içinde Kılıçdaroğlu’nun istifası ile ilgili bir şey duymuyorum. CHP içinde yok ama sosyal medyada var. Sosyal medyada Kılıçdaroğlu istifa etsin diyenlerin altını kazıyın ya AKP’li ya Cumhur ittifakı trolü çıkar. Alınan sonuç genel başkanımıza istifa çağrısı yapılacak bir sonuç değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir