İstanbul’da feci kaza: Panelvan araç uçurumdan aşağıya uçtu

Eyüpsultan Kemerburgaz-Göktürk yolunda meydana gelen kazada şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği panelvan tipi araç, bariyerleri aştıktan sonra uçurumdan aşağıya uçtu.

Yaklaşık 30 metreden aşağıya düşen araç kullanılamaz hale gelirken, şoför yaralandı. Sesleri duyan etraftaki vatandaşların ve şoförlerin ihbarı üzerine olay yerine sıhhat, itfaiye ve polis takımları sevk edildi. Kısa müddette olay yerine gelen itfaiye grupları yaralı sürücüyü bulunduğu yerden çıkarttıktan sonra sıhhat gruplarına teslim etti.

Yaralı birinci müdahalesinin akabinde ambulansa yakındaki hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis takımları ise kazayla ilgili inceleme yaparak tutanak tuttu. Çalışmaların akabinde kullanılamaz hale gelen araç cazibeli yardımıyla emniyet otoparkına götürüldü.

“BARİYERLERİN BAŞLANGIÇ NOKTASI OLDUĞU İÇİN HERHALDE BEŞERLER ORADAN ÇIKIŞ VAR SANIYOR”

Olayla ilgili konuşan Yusuf Sancak, “Evde otururken bir gürültü duydum, otomobilin uçtuğunu gördüm. Ben çabucak yaralının yanına koştum, hanım da ambulansı aradı. Yaralı otomobilin dışındaydı ve ağzında burnunda kanlar vardı. Daha sonra ambulansa yardımcı oldum buraya gelmesi için, olay yerini gösterdim. Havaalanına gidiş yolunda oldu olay, orada sanırım bariyere vurup uçmuş aşağı. Bu olayda bir tane yaralı vardı ancak tıpkı yerde bundan 4-5 yıl evvel yeniden kaza olmuştu ve ölümlü olmuştu. Bariyerlerin başlangıç noktası olduğu için herhalde beşerler oradan çıkış var sanıyorlar. Zira tıpkı yerde tıpkı halde kaza olmuştu. Yaralı ambulansa binerken şuuru açıktı, kaburgam ağrıyor dedi yalnızca. Arabası pert olmuş, o denli bir araçtan çıkabilmesi inanılmaz. İnşallah durumu şu an iyidir” dedi.