Demirtaş’tan muhalefete “Marcao” mesajı

HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, cezaevinden Medyascope internet sitesinin sorularını yanıtladıÇ Muhalefete son günlerde çok tartışılan Galatasaraylı futbolcuların kendi arasındaki kavgayı hatırlatarak seslendi.

MUHALEFETE “TAKIM OYUNU” MESAJI

“Önce takım olmaları, sonra da bir golcü bulup onu yavaş yavaş öne çıkarmaları ve elbette gol atmaları gerekiyor. Bir de muhalefetin kendi arasında, Marcao’nun takım arkadaşı Kerem’e yaptığı türden fauller yapmaması gerekir. Umarım dikkate alırlar çünkü maçın bitmesine az kaldı.”

Demirtaş, muhalefetin siyasette yeni bir kırılma yaratamadığına dikkat çekti. “Muhalefet yeterince umut yaratıp somut bir iktidar alternatifine dönüşemedi” ifadesini kullandı.

İktidarın eleştirilmesinin bataklığa taş atmak olduğunu söyleyen Demirtaş, “Kapsamlı sistem eleştirileriyle birlikte somut çözüm projeleri ortaya konulmalı. O zaman halk da bundan heyecan duyar” dedi.

Demirtaş, sözü HDP’nin kapatma davasına getirdi. “HDP kapatılırsa siyasi yelpazede durum netleşmiş olur. Bizim artık kaybedecek fazla bir şeyimiz yok” değerlendirmesinde bulundu.