Bebekler ne vakit görmeye başlar? İşte bebeklerin ay ay görme gelişimi…

Bebek sahibi olmak herkesin hayali… Birtakım çiftler bu bahiste şanslı olurken, kimileri ise anne ve baba olmak için tedavi görüyor.  Bu tedavi süreçleri muvaffakiyet ile tamamlananlar, bebeklerini kucaklarına almanın heyecanını yaşıyor.

Bu süreçte bebeklerini kucaklarına almayı bekleyen çiftler, bir yandan ise gelişmeleri araştırıyor.

Bebekleri dünyaya gelmeden evvel birçok mevzuya hakim olmak isteyen aileler, süreçleri merak ediyor. Bebeğin gelişimine ehemmiyet verenler, birinci görmesinden birinci yürümesine kadar her şeyi didikliyor.

Bebeklerin bilhassa görme konusunda takip edilmesi gereken bir takvimi var.Bu takvimde ay ay bebeklerin görmesiyle ilgili süreç hakkında bilgilenebilirsiniz.

Bebeğin fizikî maharetlerinden görme mahareti ve belirginleşmeye başlayan göz rengi doğumdan bir mühlet sonra şekillenir.

Bu yüzden aslında görme süreçleriyle ilgili bir takvim var diyebiliriz.Peki, Bebekler ne vakit görmeye başlar? İşte ayrıntılar..

Bebekler ne vakit görmeye başlar?

Bebeğiniz birinci doğduğunda aydınlığı ve karanlığı ayıranilecek duruma gelir. Hatta 15-20 santim uzağındaki cisimleri görebilir.

Bebekler göz teması kurmaya ise üç aylıkken başlar. Süreci sakince takip etmeniz zati bunları gözleme noktasında size yardımcı olacaktır.

Dört aylık bir bebek objelere ve bireylere daha uzun mühlet bakabilir ve hareket halindeki objeleri daha süratli algılayabilir.

Bebekler beşinci ayın sonuna geldiklerinde ise objeleri ve gördüklerini inceleme sürecine başlarlar.

18 aylık olduklarında ise eline verdiğiniz oyuncukları incelemeye başlarlar.Resimli kitaplardaki fotoğrafları de net bir halde görebilirler.

2 yaş: Artık cisimlerin en küçük detayını görebilir, farklılık ve benzerlikleri de ayırt edebilirler. Bu yaş bu nedenle epey değerlidir.

Bebeğiniz 3 yaşına geldiğinde, görme yetisi erişkinlerin yüzde 80’inine ulaşır. Bu süreçleri tahlil ederek, notlar almak ileride size hoş bir anı olarak kalabilir.