Bartın’da köpeğe nitelikli cinsel hücumdan yargılanan sanığın cezası belirlendi

Bartın’da 2021 yılının Temmuz ayında meydana gelen olayda argümanlara nazaran 66 yaşındaki M.D. isimli şahıs, fındık tarlasında komşusunun köpeğine nitelikli cinsel taarruzda bulundu.

Aynı köyde ikamet eden komşuları tarafından M.D.’nin köpeğe nitelikli cinsel hücum anları ise cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Tutuklanan sanık, hür bırakıldı

Görüntülerin toplumsal medya platformlarında paylaşılmasının akabinde kuşkulu jandarma takımlarınca gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir hafta tutuklu kalan M.D. tutuksuz yargılanmak üzere isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı.

Dördüncü duruşmada 1 yıl 9 ay mahpus cezası verildi

Olayla ilgili Bartın 4. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın 4’üncü duruşmasına karar açıklandı.

Sanık M.D.’ye 1 yıl 9 ay mahpus ve 200 gün isimli para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Ayrıca sanığın duruşmadaki tavır ve davranışları nedeniyle hakkında TCK’nın 62. Hususu uyarınca takdiri indirim kararının uygulanmasına takdiren yer olmadığına ve sanığa verilen 200 gün isimli para cezasının sanığın toplumsal ve ekonomik durumu nazara alınarak takdiren 20 TL’den paraya çevrilerek 4 bin TL isimli para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Davayı takip eden sivil toplum kuruluşları ve hayvan hakları örgütleri dava sonrası Bartın Adliyesi önünde yapılan basın açıklaması ile kararı İstinaf Mahkemesine taşıyarak sanığın daha yüksek hadden ceza almasını talep edeceklerini kaydettiler.