Banyodaki bayanı izlerken yakalanmıştı: 7 yıla kadar mahpusu istendi

İstanbul Maltepe’de banyodaki bir bayanı pencereden izlediği gerekçesiyle tutuklanan Muhammed Ç. (22) hakkında 4 başka kabahatten 7 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı. 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede şikayetçi Kezban K.’nin Maltepe’de ikamet ettiği ve 7 Haziran günü sabah saatlerinde duş aldığı sırada kuşkulu Muhammed Ç.’nin camdaki sinekliği yırtarak onu izlediği anlatıldı. 

Kezban K.’nin şüpheliyi fark ederek eşi Ramazan K.’ye haber verdiği belirtilen iddianamede, Ramazan K.’nin dışarı çıktığı, şüpheliyi çömelmiş bir biçimde camdan içeriye baktığını gördüğü tabir edildi. Ramazan K.’nin ‘Sen kimsin’ diye seslenmesi üzerine şüphelinin kaçmaya başladığı ve bir müddet sonra Ramazan K.’nin şüpheliyi kovalayarak yakaladığı belirtildi. 

‘PİŞMANIM’ BAHANESİ

Muhammed Ç.’nin sözüne de yer verilen iddianamede, şüphelinin olay tarihinde işe gitmek için konuttan çıktığı, bahse husus binanın önünden geçerken birden su sesi duyduğu, sesin daireden geldiğini anlayınca pencerenin tabanına yaklaşarak ‘bir an kendini kaybederek’ eğildiğini ve banyo penceresinden içeri baktığını söylediği hatırlatıldı. Şüphelinin olay nedeniyle pişman olduğunu öne sürdüğü de kaydedildi. 

“CİNSEL DİLEĞİNİ TATMİN GAYESİYLE AKSİYONDA BULUNDU”

İddianamede Muhammed Ç.’nin mağdurun fizikî mahrumiyetine müdahale ettiği, mağdurun onur ve namusunu ilgilendiren bir mevzuda onun beden dokunulmazlığını ihlal etmeden, cinsel dilek ve isteklerinin tatmin niyetine yönelik aksiyonda bulunduğu vurgulandı. 

7 YILA KADAR MAHPUSU İSTENDİ

İddianamede kuşkulu Muhammed Ç.’nin “Özel hayatın kapalılığını ihlal etme”, “Cinsel taciz”, “Mala ziyan verme”, “Konut dokunulmazlığını ihlal etme” kabahatlerinden toplamda 1 yıl 9 aydan 7 yıla kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması istendi.

Tutuklu kuşkulu önümüzdeki günlerde iddianameyi kabul eden Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.