Arda Turan: Erdoğan’ı büyüğüm olarak severim, siyaseten birebir düşünmüyorum

TV 100’de Candaş Tolga Işık’ın sunduğu Az Evvel Konuştum programının konupu, Galatasaray’lı yıldız futbolcu Arda Turan oldu.

Futbol mesleği dışında siyasete dair de konuşan Arda Turan, Candaş Tolga Işık’ın “İktidara yakın olmakla eleştiriliyorsun, O denli misin?” sorusuna şu sözlerle cevap verdi:

“Erdoğan büyüğüm, lakin birebir siyasi niyete sahip değilim”

“Asla iktidara yakın değilim. Recep Tayyip Erdoğan benim sevdiğim bir büyüğümdür. Siyasi fikir olarak asla bu türlü bir kanıda değilim. Ben söylediğim fikrin, savunduğum fikrin her vakit ardındayım, dinleselerdi. ‘Hayır’ diyene de çok büyük hürmetim vardı, ‘Evet’ diyene de.”

“Hiçbir siyasi çıkarım olmadı, beşerler o denli algıladı”

“Türk tarihinin bugünden, yani atıyorum Moğollardan, Orta Asya’dan buraya gelene kadar ki kıssasıyla alakalı bir sürü kitap okudum, bir fikrim vardı; Koalisyonların bize yarar vermeyeceğini, sağdan yahut soldan birinin değil. Recep Tayyip Erdoğan hayatı boyunca bana bir direktif vermedi, inan bana. Hiç bu türlü bir alakamız yoktu. Ben de bir gün hayatımın rastgele bir yerinde siyasi çıkar sağladıysam şuradan çıkmayayım. Fakat beşerler o denli algıladılar, ben inandığım doğruyu söylüyorum.”