Apple iPhone 14 serisi, bazı uygulamalarda sorun yaratmaya başladı!

Apple iPhone 14 serisinin lansmanı ile birçok alıcı yeni akıllı telefonlara kavuşmayı sabırsızlıkla bekliyordu. Bununla birlikte, yeni cihazlar aynı zamanda büyük bir yazılım güncellemesiyle birlikte geliyor, ancak ne yazık ki bu güncellemeler beraberinde bazı sorunlar da doğurdu.

Cupertino merkezli teknoloji devi, alıcıları yeni iPhone 14 serisinin karşılaştığı sorunlar hakkında bilgilendirdiği yeni bir destek belgesi paylaştı. Marka, bu destek belgesinde, en yeni 2022 iPhone modellerinin FaceTime ve iMessage gibi popüler olan bazı temel uygulamalarla ilgili bazı sorunlar yaşadığını belirtiyor. Ayrıca şirket, bu uygulamaların her ikisini de etkileyen birden fazla hata olduğunu belirtti.

Apple iPhone 14 serisi, bazı uygulamalarda sorun yaratmaya başladı!

Görünüşe göre, hatalardan biri mesaj ve arama almayı zorlaştırıyor. Bilinen bir diğer sorun, metin gönderirken mavi sohbet balonları yerine yeşil sohbet balonları görünmesi. Bununla birlikte, bu sorunların çoğu, en son yazılım yükseltmesi için uygun olan tüm iPhone’lara sunulan yapı olan iOS 16.0.1 güncellemesiyle giderilecek. Temel olarak, yepyeni iPhone 14 serisini bir kez elinize aldığınızda, ilk kurulum işlemi sırasında cihazı hemen güncellemeniz en iyisi olabilir. Eğer güncellemeyi otomatik olarak almadıysanız, her zaman Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidebilirsiniz.