Amazon 2020’nin En Çok Satan Kitapları Açıklandı

Amazon Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre 2020’nin en fazla okunan kitapları belli oldu. Türkiye’nin okuma alışkanlıklarıyla alakalı iç görüler barındıran liste, Türk tüketicilerin 2020 yılında daha çok edebiyat ve kurgu eserlerine yöneldiğini gösterdi. Kişisel gelişim alanı ise yılın en fazla talep gören bir diğer kategorisi olarak öne çıkarken bunu sosyal bilimler ve tarih kategorileri izledi.

AMAZON TÜRKİYE 2020’DE VICTOR HUGO ZİRVEDE

Amazon.com.tr’nin 2020’nin en çok satanları listesinde zirvede Victor Hugo’nun Bir İdam Mahkumunun Son Günü adlı eseri yer alırken, George Orwell’in Hayvan Çiftliği ve 1984, Franz Kafka’nın Dönüşüm ve Jose Saramago’nun Körlük gibi edebiyat ve kurgu kitapları da en popüler eserler arasında yer aldı.

AMAZON TÜRKİYE ZİRVEDEKİ 20 KİTAP

Amazon.com.tr’nin kitap kategorisine göre 2020 yılında en çok satan 20 eseri alfabetik sıralamayla şu şekilde:

1984 – George OrwellAltıncı Koğuş- Anton Pavloviç ÇehovBir İdam Mahkumunun Son Günü (Hasan Ali Yücel Klasikleri) – Victor HugoBir Ömür Nasıl Yaşanır? Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler – İlber OrtaylıDönüşüm (Modern Klasikler Serisi) – Franz KafkaHayvan Çiftliği – George Orwellİnsan Neyle Yaşar? – Lev Nikolayeviç TolstoyKırmızı Pazartesi: İşleneceğini Herkesin Bildiği Bir Cinayetin Öyküsü – Gabriel Garcia MarquezKörlük – Jose SaramagoMartin Eden (Modern Klasikler Serisi) – Jack LondonOtuz Milyon Kelime: Çocuğunuzun Beynini Geliştirin – Dana SuskindSavaş Sanatı (Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi) – Sun ZiSefiller – Victor HugoŞeker Portakalı – Jose Mauro De VasconcelosSimyacı – Paulo CoelhoSineklerin Tanrısı (Modern Klasikler Serisi) – William GoldingSokrates’in Savunması: Euthyphron, Apologia, Kriton, Phaidon (Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi) – PlatonSuç ve Ceza (Hasan Ali Yücel Klasikleri) – Fyodor Mihayloviç DostoyevskiYeraltından Notlar (Hasan Ali Yücel Klasikleri) – Fyodor Mihayloviç DostoyevskiYüzüklerin Efendisi (1-2-3 Cilt): Yüzük Kardeşliği – İki Kule – Kralın Dönüşü – J.R.R. Tolkien

‘POPÜLER BİR PLATFORMA DÖNÜŞTÜRMEYİ BAŞARDIK’

Amazon.com.tr Türkiye Ülke Genel Müdürü Richard Marriott, ‘Prime teslimat hizmetimiz, kampanyalarımız ve geniş ürün seçkimiz sayesinde Amazon Türkiye’yi kitap alışverişinde popüler bir platforma dönüştürmeyi başardık’ dedi.

Marriot, ‘Amazon.com.tr müşterilerine geniş bir kitap seçkisi sunmaktan dolayı büyük mutluluk yaşıyoruz. 2021 yılında da kitap seçkimizi genişleterek, her kategoriden binlerce kitabı müşterilerimizin beğenisine sunmaya devam edeceğiz.’ açıklamasında bulundu.

İLİşKİLİ HABERLER İstanbul Kitap Fuarı'nın Blogu Yenilendi

İstanbul Kitap Fuarı’nın Blogu Yenilendi

Avrupa Birliği Amazon’a Soruşturma Açtı

Avrupa Birliği Amazon’a Soruşturma Açtı

Amazon'an Takdirlik Yenilik!

Amazon’an Takdirlik Yenilik!

Amazon'un Yeni CEO'su Andy Jassy!

Amazon’un Yeni CEO’su Andy Jassy!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir